Ekrandan Haberler - 26 Haziran-2 Temmuz 2023 - Beklenen Kral

3 Temmuz 2023 Pazartesi

Ekrandan Haberler - 26 Haziran-2 Temmuz 2023Haber Başlıkları
- Adım Farah (Kadroda iki önemli ayrılık)
- Yeşil Vadinin Kızı (Başlıyor)
- Tozkoparan İskender: Gölge (Başlıyor)
- Dönence (Başlıyor)
- Ya Çok Seversen (Başlıyor)
- Hayatımın Neşesi (Başlıyor) 
- Yaz Şarkısı (Başlıyor)
- Aşk-ı Memnu (Tekrarlarıyla dönüyor)
- Atatürk (2023'de yayında) 
- Üvey Hayat (Kadın başrol)
- Disney+ yerli içerikleri kütüphanesinden kaldırdı 

---

Adım Farah - FoxBaşrollerinde Demet Özdemir ve Engin Akyürek'in yer aldığı Adım Farah kadrosuna, Birsen Altuntaş haberine göre Ali Sürmeli ve Mustafa Avkıran veda ettiler. Dizi, Feyyaz Duman'ın kadroda dahil olmasıyla yeni sezonda yeni bir hikaye üzerinden ilerleyecek.

---

Yeşil Vadinin Kızı - Show TVBaşrolünde Beren Gökyıldız'ın yer aldığı Yeşil Vadinin Kızı, 3 Temmuz Pazartesi itibariyle hafta içi her gün 16:30'da yeni bölümleriyle Show TV'de başlıyor.

---

Tozkoparan İskender: Gölge - TRT 1Başrollerinde Çağan Efe Ak ve Leya Kırşan'ın yer aldığı Tozkoparan İskender: Gölge, 3 Temmuz Pazartesi TRT 1'de başlıyor.

---

Dönence - Kanal DBaşrollerinde Sümeyye Aydoğan ve Caner Topçu'nun yer aldığı Dönence, 4 Temmuz Salı başlıyor.

---

Ya Çok Seversen - Kanal DBaşrollerinde Kerem Bürsin ve Hafsanur Sancaktutan'ın yer aldığı Ya Çok Seversen, 6 Temmuz Perşembe başlıyor.

---

Hayatımın Neşesi - TRT 1Başrollerinde Şebnem Bozoklu ve Tolga Tekin'in yer aldığı Neşeli Günler, 7 Temmuz Cuma başlıyor. 

---

Yaz Şarkısı - FoxBaşrollerinde Nilsu Berfin Aktaş, Mustafa Mert Koç ve Efekan Can'ın yer aldığı Yaz Şarkısı, 9 Temmuz Pazar başlıyor.

---

Aşk-ı Memnu - Kanal DAşk-ı Memnu, tekrar bölümleriyle 3 Temmuz Pazartesi itibariyle hafta içi her gün 16:30'da Kanal D'de başlıyor. 

---

Atatürk - Disney+Başrolünde Aras Bulut İynemli'nin yer aldığı, kurucumuz Mustafa Kemal Atatürk'ün hayatını konu edinen Atatürk dizisi, 2023 yılında Disney+'da yayında olacak. 

Malumunuz platform kemer sıkma politikası sebebiyle 2024 sonuna kadar global bazda proje alımını durdurmuş, sonraki aşamada ise yerli içerikleri önce global sonra da Türkiye'de kütüphanesinden çıkarttığı için eleştirilmişti. Atatürk dizisi özelinde ise Ermeni lobisi boykot tehdidinde bulunduğundan, dizinin akıbeti ayrıca merak konusuydu. Ancak platform geçen gün yeni bir paylaşımla dizinin bu yıl içerisinde yayınlanacağını tekrardan ilan ederek, konuya açıklık getirdi. 

---

Üvey Hayat - Ay Yapım'dan yeni bir dizi... İki kadının etkileyici hikayesinin anlatılacağı, senaryosu Banu Kiremitçi Bozkurt tarafından kaleme alınan Üvey Hayat'ın kadın başrollerinden birisi, Birsen Altuntaş haberine göre Devrim Özkan oldu. Dizinin kanalı henüz belli değil.

---

Disney+ yerli içerikleri kütüphaneden kaldırdı


Geçtiğimiz hafta globalde tüm proje alımlarını 2024'e kadar durdurduğunu ilan eden Disney+, işi bir adım ileriye daha götürdü ve Türk yapımı tüm projelerini hem globalde hem de Türkiye'de kütüphanesinden kaldırdı. Konuya dair bir açıklama gelmezken, bu sürecin nereye varacağını gerçekten merak etmeye başladım.

---

Beklenen Kral

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder